Nieuws

Boekels Ven: de DOP wil een andere invulling

Op dit moment wordt gewerkt aan een plan om Boekels Ven nieuw leven in te blazen. Dit zou moeten leiden tot een huisjespark van 120 recreatiewoningen op de huidige plek van de camping. De DOP vindt dit te veel woningen en te veel risico’s met zich meebrengen. Daarom stellen wij een ander plan voor.

Op dit moment wordt dus gewerkt aan een plan met 120 huisjes in de bossen van de gemeente Boekel. Een vakantiepark met huisjes kan een groot risico vormen voor criminaliteit en permanente bewoning in deze parken. Dit kan een grote impact hebben op de omgeving. Zeker als je je bedenkt dat hier amper op gehandhaafd kan en zal worden. Tuurlijk kan het de eerste jaren heel mooi zijn, maar zo’n camping realiseer je voor tientallen jaren. De DOP vindt de nadelen en risico’s te groot.

Er iets met het gebied gebeuren. Daarom komt de DOP met een eigen plan dat beter bij de Boekelse maat en schaal past. De grond van Boekels Ven is in eigendom van de gemeente. Wij willen deze grond open stellen. Aan de rand van het gebied, aan de weg, kunnen we woningen bouwen: starterswoningen, sociale huurwoningen en betaalbare koopwoningen. Aangevuld met een prachtige horecalocatie aan de natuur en een kleinschaligere recreatiefunctie zou het prachtig moeten worden.

Het bos wordt hiermee toegankelijk en open voor iedere Boekelse inwoner, inclusief zwemplas. Nu de lente en zomer voor de deur staat, beseft onze fractie nog meer wat een open gebied met water voor de inwoners van onze gemeente kan bieden.

Een vakantiepark met 120 woningen kan mooi worden, maar het kan ook verkeerd uitpakken. Daarvan zijn voorbeelden genoeg in ons land. De DOP grijpt daarom liever deze kans aan om iets te realiseren waar iedere Boekelaar en Venhorstenaar op vooruit gaat.

Meer woningen voor onze inwoners, meer natuur en recreatie die toekomstbestendig is. Daar staat de DOP voor.

Wil je meedenken? Mail dan naar [email protected]! We gaan graag in gesprek.

Fractie DOP
Matt Kanters, Gerty Jansen, Bregje van der Kolk, Hans Bos en Coen Knuvers

Naar het overzicht